Запис уроків телебачення з інформатики

Об'єкти файлової системи

 Об'єкти файлової системи — це файли, які містяться у каталогах.

Файли та каталоги розташовуються на пристроях зберігання даних, наприклад на жорстких дисках.

Файли, каталоги і пристрої зберігання у вікнах Windows ХР зображуються різними значками

У вікнах також відображуються ярлики — значки маленьких файлів, які зв'язані з іншими об'єктами операційної системи та спрощують переміщення каталогами (з ярликами ви працюватимете в наступному розділі).

Значки каталогів мають вигляд папок, на ярликах у лівому нижньому куті є квадратик зі стрілкою, а вигляд значка файлу може бути різним залежно від типу файлу

Деякі папки мають спеціальні значки.

  


Це стандартні папки, які є на всіх комп'ютерах, де встановлено ОС Windows ХР:

Пристрої зберігання даних

Щоб уведені або створені іншим способом дані не зникли після вимкнення комп'ютера, їх необхідно записати у вигляді файлів на пристрої зберігання даних: жорсткому диску, CD- або DVD-диску, флеш-накопичувачі чи дискеті.

Довідатись, які пристрої зберігання встановлено на комп'ютері, можна, переглянувши вміст папки Мій комп'ютер, що відкривається за допомогою команди Пуск ► Мій комп'ютер або значка з тією самою назвою на робочому столі.

Кожному доступному пристрою зберігання у вікні Мій комп'ютер відповідає певний значок, а всі пристрої поділено за категоріями: Жорсткі диски, Пристрої зі знімними носіями (дисководи для дискет і оптичних дисків та флеш-накопичувачі), Мережні диски (розташовані на інших комп'ютерах локальної мережі) тощо. Двічі клацнувши значок пристрою, ви відкриєте його вікно. У ньому можна відкривати файли та папки, розташовані на відповідному пристрої, а також переміщувати, копіювати, перейменовувати та видаляти їх.

Стандартні імена пристроїв зберігання даних

Пристрої зберігання даних в операційній системі Windows іменують за певними правилами. Цих же правил дотримано майже в усіх операційних системах, що працюють на IBM-сумісних комп'ютерах. А саме: пристрої називають літерами англійського алфавіту, причому перші літери призначають стаціонарним пристроям (дисководам для дискет, потім — жорстким дискам, потім — дисководам для оптичних дисків), а наступні літери відведено знімним і мережним пристроям.

 

Після останньої літери, що іменує оптичний дисковод, решту алфавіту використовують для позначення знімних та мережних дисків. Зазвичай мережні диски позначають літерами із середини та кінця алфавіту, а знімні — літерами, що йдуть відразу після літер, призначених стаціонарним пристроям.

Шлях до файлу

Структуру файлів та папок можна зобразити як дерево, де диск є коренем, папки — гілками, а файли — листками. Уявімо нелітаючу комаху, яка хоче дістатися від кореня дерева до його листя. Вона повзтиме від кореня по гілках певним шляхом, і до кожного листочка існуватиме лише один такий шлях. Так само існує лише один шлях від кореня-диска до будь-якого файлу, що на цьому диску міститься. Такий шлях називається повним, оскільки дає змогу однозначно визначити адресу файлу на комп'ютері.

Повний шлях записують за певними правилами.

Спочатку вказують ім'я диска, ставлять двокрапку (:) та записують послідовність імен каталогів, перед кожним з яких розміщують зворотну скісну риску (\). У кінці зазначають ім'я файлу.

Наприклад: D:\My texts\Stories\file.txt

Цей шлях означає, що:

• файл file.txt міститься в папці Stories;

• папка Stories міститься в папці My texts;

• папка My texts розташована в кореневому каталозі диска D.

Слово «корінь» тут — не просто метафора; кореневим називають каталог самого диска, адже він не міститься в жодному іншому каталозі.

Вікно програми Провідник Кореневий каталог — каталог, який не міститься в жодному іншому каталозі.

Операції над об'єктами файлової системи:

Пошук об’єктів файлової системи 

(підручник Н.В. Морзе, автор - Уперенко О.М.)
Пошук об'єктів ФС (підручник Й.Я. Ривкінд, автор - Аріткулова Л.Ф.)

Пошук об’єктів файлової системи
(підручник Н.В. Морзе, автор - Соколюк Т.Ю.)

Пошук об'єктів файлової системи (підручник Й.Я. Ривкінд, автор - Биченко Т.М.)


Немає коментарів:

Дописати коментар